Co to jest iBuying? Dlaczego warto z niego skorzystać?
Data publikacji: Data aktualizacji:

Co to jest iBuying? Dlaczego warto z niego skorzystać?

Z usługi iBuying mogą skorzystać te osoby, które planują sprzedać swoją nieruchomość. iBuying pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Jest to ważna zaleta, ponieważ gdy zdecydujesz się na samodzielną sprzedaż, to musisz przygotować mieszkanie do sprzedaży oraz w pełni się zaangażować. Dlatego warto zastanowić się nad wygodniejszą opcją jaką jest iBuying. Dla kogo jest ta usługa? Czy warto skorzystać z iBuying?

Spis zawartości artykułu

Na czym polega usługa iBuying?

Chcesz sprzedać mieszkanie na wolnym rynku? Szykuj się na długi marsz. Poszukiwania nabywcy mogą trwać tygodniami, a nawet miesiącami. Jeżeli znajdziesz kupca szybciej, to jesteś szczęściarzem. To, jak szybko sprzedasz mieszkanie, zależy od ceny, lokalizacji, powierzchni mieszkania, standardu wykończenia i przede wszystkim od sytuacji rynkowej. Jeżeli zależy Ci na szybkiej sprzedaży, to zachęcamy do skorzystania z usługi IBuying, którą proponuje nSkup.pl. Usługa ta polega na tym, że sprzedajesz swoją nieruchomość bezpośrednio do naszej firmy. Nie musisz przygotowywać swojego mieszkania do sprzedaży ani angażować swojego czasu na poszukiwanie klientów.

Czym się zajmuje iBuyer?

iBuyer jest to firma, która oferuje usługę iBuyingu. Taka firma zajmuje się skupem nieruchomości bezpośrednio od klienta. Jeżeli chcesz szybko sprzedać mieszkanie i masz komplet dokumentów, to cała transakcja zamknie się w kilka dni. Zgłaszając się do nSkup.pl, masz pewność, że wszystko pójdzie szybko i sprawnie.

Jak mogę skorzystać z usług iBuyera?

Korzystanie z usługi iBuyingu jest bardzo proste. Wystarczy, że zgłosisz do nas swoje mieszkanie. Wyślij do nas formularz zgłoszeniowy, a my niebawem odezwiemy się do Ciebie. W formularzu podaj najważniejsze informacje o nieruchomości:

  • Lokalizacja nieruchomości,
  • Powierzchnia mieszkania lub domu,
  • Liczba pokoi,
  • Piętro, na którym znajduje się mieszkanie,
  • Rok budowy,
  • Standard wykończenia.

W formularz warto napisać o dodatkowych zaletach mieszkania, ponieważ może mieć to wpływ na wycenę. Jeżeli mieszkanie ma balkon lub taras, garaż, piwnicę, strych lub windę, to koniecznie umieść taką informację w formularzu. Co dalej? Skontaktuje się z Tobą nasz specjalista. Przedstawimy Ci wycenę oraz wstępną propozycję zakupu. Większość formalności i procedur bierzemy na siebie. Zaangażowanie z Twojej strony będzie minimalne. Na tym właśnie polega usługa iBuying.

iBuying - kto może skorzystać z naszych usług?

Każdy właściciel mieszkania, który planuje sprzedaż swojej nieruchomość, chce, żeby proces sprzedaży przebiegał szybko i bezproblemowo. Są sytuacje, kiedy szybka sprzedaż jest wręcz koniecznością. Jak przykład wystarczy podać sprzedaż nieruchomości po rozwodzie lub sprzedaż lokalu, który otrzymał się w spadku. Zdarza się, że prawo do jednego mieszkania ma kilka osób. Szybka sprzedaż mieszkania pozwoli Ci zaoszczędzić czas oraz pieniądze, które musiałbyś przeznaczyć na utrzymanie nieruchomości.

Zgłaszają się do nas również osoby, które potrzebują na szybko gotówki, ponieważ chcą budować dom dla swojej rodziny lub chcą przenieść się do innego mieszkania. Wiele osób nie chce się przy tym posiłkować kredytem hipotecznym. Usługa iBuying, którą oferuje nSkup.pl, jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy chcą sprawnie, szybko i bez zbędnych formalności sprzedać swoje mieszkanie. Jest to też doskonała propozycja dla tych osób, które nie chcą ponosić kosztów związanych z przygotowaniem mieszkania do sprzedaży.

Nasza usługa jest to ciekawa propozycja dla tych osób, które próbowały samodzielnie lub z pomocą biura nieruchomości, sprzedać swoją nieruchomość, ale poszukiwania kupca na razie są bezskuteczne. nSkup.pl jest bezpośrednim kupującym i zapewnia szybką i bezproblemową sprzedaż.

Jak wygląda proces sprzedaży, gdy skorzystasz z iBuyingu?

W pierwszym kroku klient powinien skontaktować się z nSkup.pl i zasygnalizować chęć sprzedaży nieruchomości. Służy do tego formularz zgłoszeniowy, w którym należy umieścić najważniejsze informacje o nieruchomości. Jak już wyślesz do nas formularz, to na kontakt z naszej strony nie będziesz czekał dłużej niż jeden dzień.

Następnie, jeśli będzie to konieczne, specjalista ds. skupu nieruchomości umówi się z Tobą na prezentację mieszkania. Spotkanie na pewno będzie owocne dla obydwóch stron. Specjalista z nSkup.pl podzieli się z Tobą wiedzą na temat aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i zapozna się z potencjałem Twojego mieszkania. Dowiesz się też, jak wygląda konkurencja dla Twojej nieruchomości i ile potrwa sprzedaż mieszkania na wolnym rynku oraz gdy skorzystasz z usługi i Buying. Twoje mieszkanie wycenimy w jeden dzień i przygotujemy ofertę zakupu Twojej nieruchomości. Zaletą współpracy w formule iBuying jest to, że nie musisz przygotowywać mieszkania do sprzedaży. Nie ma to bowiem żadnego wpływu na naszą wycenę.

Jesteśmy w stanie przygotować wycenę Twojego mieszkania w jeden dzień. Jest to możliwe, ponieważ dysponujemy nowoczesnymi narzędziami, które służą do przygotowania wyceny. Dodatkowo wiedza i doświadczenie naszych specjalistów pozwala na szybką ocenę potencjału nieruchomości, specyfiki mieszkania oraz najbliższej konkurencji. Na tej podstawie przygotujemy dla Ciebie optymalną strategię sprzedaży oraz maksymalną kwotę, za którą możesz sprzedać nieruchomość.

Usługa iBuying a wycena mieszkania

Kiedy zapoznasz się z warunkami sprzedaży z nSkup.pl, będziesz mógł podjąć decyzję, czy wolisz sprzedać mieszkanie na wolnym rynku, czy bezpośrednio do naszej firmy. Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z nami, to przedstawimy Ci korzystną i uczciwą ofertę zakupu Twojego mieszkania. Kiedy zaakceptujesz warunki współpracy i naszą ofertę, to wtedy możemy umówić się do notariusza. Na Twoje życzenie możemy podpisać umowę rezerwacyjną i wpłacić zadatek. Damy Ci w ten sposób czas na przygotowanie wszystkich dokumentów. Możesz liczyć na nasze wsparcie w tym zakresie. Podpowiemy Ci, gdzie znaleźć i w jaki sposób zebrać wszystkie dokumenty i zaświadczenia.

Kiedy już skompletujesz wszystkie dokumenty, to wtedy umawiamy się w dogodnym dla Ciebie terminie u notariusza. Warto zaznaczyć, że współpracujemy tylko z renomowanymi kancelariami notarialnymi. W dniu podpisania umowy otrzymasz od nas gotówkę lub przelew na konto. Sam wybierasz dogodną dla Ciebie formę. Szybka wypłata środków na Twoje konto lub do ręki jest możliwa dzięki temu, że środki znajdują się w depozycie notarialnym.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Staramy się iść swoim klientom na rękę. Na odbiór mieszkania umawiamy się w terminie, który najbardziej Ci pasuje. Jeżeli potrzebujesz trochę więcej czasu na opuszczenie mieszkania, to wspólnie uzgodnimy datę przekazania mieszkania.

iBuying wycena mieszkania

Jak wycenić mieszkanie w 2023 roku - ekspert wyjaśnia!

Dowiedz się więcej

Jakie są korzyści dla sprzedających usługą iBuyingu?

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Na wolnym rynku nie zawsze jest to możliwe. Dzięki usłudze iBuying, którą proponuje nSkup.pl, masz możliwość sprzedaży swojej nieruchomości w ekspresowym tempie. Jest jednak więcej zalet tej usługi.

Przy konstruowaniu procesu sprzedaży za pomocą usługi iBuying założyliśmy, że ma być on maksymalnie przyjazny i komfortowy dla naszych klientów. Kiedy chcesz natomiast sprzedać mieszkanie na wolnym rynku, to często musisz się dostosować się do klienta. Dotyczy to głównie terminu podpisania umowy czy przekazania mieszkania. Niestety w większości przypadków musisz też czekać, aż bank przyzna klientowi kredyt hipoteczny.

Decydując się na sprzedaż mieszkania do nSkup.pl, masz pewność, że transakcja potrwa nie dłużej niż tydzień, chyba że mieszkanie jest problematyczne. Umawiamy się na podpisanie umowy w terminie dogodnym dla klienta. Dajemy też możliwość podpisania umowy przedwstępnej z odroczonym terminem sprzedaży nieruchomości. Dzięki tej opcji masz czas na opróżnienie lokalu i dopełnienie niezbędnych formalności.

Kolejną zaletą usługi iBuying jest to, że oszczędzasz dużo czasu, a Twoje zaangażowanie w proces sprzedaży jest minimalne. Nie musisz się umawiać na spotkania z potencjalnymi kupcami i odbierać dziesiątki telefonów. Wiele osób, które przychodzą oglądać mieszkanie, tak naprawdę nie myśli o jego zakupie. Szczególnie w dużych miastach proces sprzedaży może być bardzo zajmujący. Wiele telefonów otrzymasz również od pośredników nieruchomości, którzy będą chcieli zachęcić Cię do skorzystania z ich usług. Jest to propozycja do przemyślenia, ale musisz wiedzieć, że współpraca z biurem nieruchomości wiąże się z koniecznością zapłaty dość sporej prowizji.

Klienci, z którymi się spotkasz, będą chcieli bez wątpienia negocjować cenę. Musisz być na to przygotowany i profesjonalnie prowadzić proces negocjacji z klientem. Potencjalni kupcy będą chcieli zbić cenę do minimalnego poziomu.

Co powinieneś wiedzieć

Wiele osób, które przychodzi na prezentację mieszkania, chce po prostu zorientować się w cenie. Dotyczy to zarówno osób, które badają rynek, bo sami chcą sprzedać mieszkanie, jak i klientów, którzy chcą kupić mieszkanie dla siebie.

Kiedy zdecydujesz się na współpracę z nSkup.pl, to nie będziesz musiał poświęcać swojego czasu na kolejne spotkania i odbieranie telefonów. Jest to duża zaleta systemu iBuying. Dodatkowo nie musisz zupełnie przejmować się przygotowaniem mieszkania do sprzedaży. Zapomnij o drobnych naprawach, home stagingu, czy gruntownym sprzątaniu. Podczas przygotowywania wyceny oceniamy potencjał nieruchomości i jego podstawowe parametry. Nie ma dla nas znaczenia czy mieszkanie jest posprzątane, czy też nie.

Jednym z celów działalność nSkup.pl jest zapewnienie naszym klientom pełnego bezpieczeństwa transakcji. Warto podkreślić profesjonalizm naszych specjalistów, ale również współpracę z renomowanymi kancelariami prawnymi i notarialnymi. Najważniejsze jednak jest to, że za nieruchomość płacimy w dniu podpisania umowy, w wygodnej dla klienta formie. Może to być gotówka lub szybki przelew, który w kilka minut znajdzie się na Twoim koncie.

Możesz wybrać sprzedaż do nSkup.pl lub sprzedaż na wolnym rynku. Wybór należy do Ciebie. My przedstawimy Ci wady i zalety każdego rozwiązania. Mamy wiedzę, doświadczenie oraz dostęp do aktualnych danych rynkowych. Chętnie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru sposobu sprzedaży nieruchomości. Zawsze jednak zachęcamy do skorzystania z naszych usług, ponieważ gwarantujemy komfortową, bezpieczną i szybką procedurę skupu nieruchomości.

Sprzedaż mieszkania z nSkup.pl pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Co więcej, proces sprzedaży jest bardzo komfortowy dla tylko klienta. Nie musisz wydawać czasu na przygotowanie mieszkania do sprzedaży, publikację ogłoszenia w serwisie, reklamę itd. Dajemy Ci gwarancję szybkiej, bezproblemowej i bezpiecznej sprzedaży. Możesz też liczyć na wsparcie naszych specjalistów ds. skupu nieruchomości.

iBuyer czy pośrednik nieruchomości – którą usługa będzie dla mnie lepsza?

Wiele osób zastanawia się, czy sprzedać mieszkanie bezpośrednio do nSkup.pl, czy lepiej skorzystać z pomocy pośrednika nieruchomości. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która opcja jest korzystniejsza. Wszystko zależy od tego, w jakiej sytuacji się znajdujesz, czy zależy Ci na szybkiej sprzedaży, czy na osiągnięciu maksymalnego zysku ze sprzedaży. Warto w takim wypadku skontaktować się z nami. Po przeanalizowaniu Twoich potrzeb i sytuacji finansowej podpowiemy Ci, która opcja będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Niezależnie, czy zdecydujesz się na skup nieruchomości, czy na sprzedaż z pomocą pośredników, możesz liczyć na nasze wsparcie merytoryczne.

Sprawdźmy zatem różnicę między usługami iBuying i usługami brokerskimi.

Usługa iBuying     Usługi pośrednictwa
Możliwość szybkiej sprzedaży Mieszkania.     Cenę mieszkania ustala właściciel. Mieszkanie może sprzedać poniżej lub powyżej wyceny.
Wycenę i ofertę zakupu nieruchomości przygotowuje nSkup.pl. Klient nie może sprzedać nieruchomości powyżej kwoty wyceny.     Konieczne będzie przygotowanie mieszkania do sprzedaży, drobny remont lub skorzystanie z usługi home staging.
Właściciel nie musi przygotowywać mieszkania do sprzedaży, remontować go lub inwestować w home staging.      Sprzedający nie musi rozmawiać z klientami ani umawiać się na prezentację, ponieważ agent zajmie się tym w jego imieniu.
Kwota zakupu różni się od kwoty wyceny. Zazwyczaj skupujemy nieruchomości za 90% ich wartości.      Sprzedaż mieszkania będzie trwała dłużej niż w przypadku iBuying.

nSkup.pl – kim jesteśmy?

Jesteśmy firmą, która od zajmuje się skupem nieruchomości. Mamy na swoim koncie wiele transakcji. Nasi klienci są bardzo zadowolenie z naszych usług i rekomendują naszą firmę swoim znajomym. Działamy na bardzo prostych zasadach. Jesteśmy bezpośrednim kupującym. Decydując się na współpracę z nami, nie musisz czekać na kupca i poświęcać czas na spotkania i prezentację mieszkania.

Proces sprzedaży jest krótki, bezpieczny i komfortowy dla klienta. Skupujemy również mieszkania problematyczne, czyli zadłużone lub z niewyjaśnionym stanem prawnym. Z naszych usług korzystają osoby, którym zależy z różnych powodów na szybkiej sprzedaży nieruchomości. Do tych powodów zaliczamy konieczność wyjazdu do innego miasta lub kraju, czy też otrzymanie udziałów w nieruchomości w ramach spadku. Nasi klienci chwalą sobie również to, że nie muszą czekać na gotówkę. Za mieszkanie płacimy od razu po podpisaniu aktu notarialnego.

Wygoda

Darmowa wycena mieszkania online

Skorzystaj z naszego darmowego kalkulatora wyceny nieruchomości i oszacuj wartość mieszkania.

Wyceń mieszkanie